Szafa do przedpokoju

Żadne pomieszczenie nie może obyć się bez mebli. Ciężko wyobrazić sobie salon bez wygodnej kanapy, jadalnię bez stołu, kuchnię pozbawioną blatu czy sypialnię, w której brakuje komody i łóżka. Nie inaczej jest w przypadku wiatrołapu – również tam potrzebujemy mebli, by móc wygodnie przechowywać obuwie lub odzież wierzchnią, które zrzucamy z siebie po przekroczeniu progu domu. W jakie meble należy wyposażyć przedpokój lub wiatrołap? Czy lepiej wybrać szafę, czy może wystarczy nam wieszak? Na te pytania staramy się znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Rodzaje mebli do przedpokoju

W przedpokoju możemy najczęściej znaleźć kilka podstawowych rodzajów mebli. Jeśli jest to pomieszczenie przestronne, to z pewnością znajduje się w nim duża szafa do przedpokoju. Przesuwne drzwi (których jedno skrzydło często jest wyposażone w lustro), a w środku miejsce na wieszaki (pozwalające powiesić kurtki i płaszcze) oraz szereg półek (by wygodnie ułożyć buty, a także przechowywać wszelkiego rodzaju akcesoria, takie jak łyżka i pasty do polerowania butów). Jeśli w naszym przedpokoju nie ma miejsca na tak duży mebel jak szafa do przedpokoju, to możemy w nim ustawić wieszak na ubrania i małą szafkę na buty (posiadającą półki lub szuflady). W wielu wiatrołapach możemy też znaleźć krzesło – jest ono przydatne szczególnie dla starszych osób, które muszą usiąść, by móc włożyć buty lub zawiązać sznurówki.

Meble meblom nierówne

Jak łatwo się domyślić – nie ma jednego rodzaju lub modelu szafy do przedpokoju. Możemy wyróżnić szafy z drzwiami przesuwnymi – w dużych wiatrołapach są to szafy dwu- lub trzysegmentowe, z których przynajmniej jedno skrzydło jest ozdobione dużym lustrem. Dzięki temu nie tylko mamy dużo miejsca na przechowywanie odzieży wierzchniej, parasoli i obuwia na zmianę, ale zawsze przed wyjściem z domu możemy ocenić nasz wygląd. Z kolei wieszak na ubrania może przybrać dwie formy – listwy z hakami, którą przykręca się do ściany lub wolnostojącego stojaka na ubrania. Również szafki na buty różnią się od siebie – niektóre mają drzwiczki i szuflady, inne to po prostu otwarte półki, na których możemy ustawiać nasze obuwie.

Szafa do przedpokoju – najlepsze rozwiązanie

Zastanawiając się nad wyborem mebli do przedpokoju, weźmy pod uwagę stronę estetyczną i walory funkcjonalne. Obie te kwestie łączy szafa do przedpokoju – jest pojemna, zawiera zarówno miejsce na kurtki i płaszcze, jak i obuwie, posiada lustro i dobrze się prezentuje. Naszym zdaniem, jeśli tylko miejsce w wiatrołapie na to pozwala, to najlepszy wybór z możliwych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here