Miłość i stały związek

Miłość. Choć wielu ludzi angażuje się w różne życiowe przedsięwzięcia, to właśnie zdobycie miłości od wieków uważane jest za coś dające pełnię szczęścia. Człowiek skonstruowany jest tak, że już od dziecka szuka miłości. Najpierw dostaje ją od rodziców, potem szuka jej i akceptacji w związkach rówieśniczych by wreszcie w wieku nastoletnim szukać stałego związku monogamicznego, będącego pierwowzorem stałych związków pomiędzy dorosłymi ludźmi.

Szukam stałego związku” ta fraza w wyszukiwarce google jest często wpisywana. Nic dziwnego, każdy człowiek pragnie poczucia bezpieczeństwa, a to właśnie daje stały związek. W dzisiejszych czasach zbudowanie trwałego związku nie jest jednak prostą sprawą. Nawet poznanie odpowiedniej osoby może nastręczyć trudności. Dlaczego tak się dzieje? Jesteśmy zmęczeni, sfrustrowani, skupiamy się na karierze zawodowej. Mimo wszystko czegoś nam jednak brakuje i wracając do pustego domu, gdzie nikt na nas nie czeka widzimy ten brak, chcemy coś zmienić. Nierzadko zdarza się, że w poznawaniu nowych osób pomagają nam nowoczesne technologie.

Internet pełen jest stron internetowych, które umożliwiają znalezienie partnera. Jak grzyby po deszczu powstają także randkowe aplikacje internetowe. Takie strony i aplikacje umożliwiają poznanie nowych osób i zawieranie znajomości bez wychodzenia z domu lub w wolnym pomiędzy spotkaniami biznesowymi czasie. Nie wszystkim zależy jednak na stałym związku – niektórzy pragną jedynie zabawy, krótkotrwałych romansów, oderwania od rzeczywistości czy nawet przyjaźni. By uniknąć potencjalnych rozczarowań, warto grać w otwarte karty czyli jasno określić cele, które przyświecają naszej aktywności w tej sferze społeczno – emocjonalnej.

Czy szukam stałego związku?

Wiele osób odpowie że tak, warto jednak poświęcić chwilę by zauważyć, że bycie w stałym związku powinno być poprzedzone gotowością do jego zawarcia. Stały związek to nie tylko profity, ale i zobowiązania. Dojrzałością wykaże się osoba, która to zrozumie i weźmie pod uwagę. By stały związek wypalił i przerodził się w prawdziwą, wieloletnią miłość potrzebne jest mądre, odpowiedzialne podejście obu wchodzących w niego osób. Oprócz uczuć konieczne jest znalezienie wspólnych przestrzeni do życia – ambicji zawodowych i rodzinnych, określenia swoich celów życiowych, planów, marzeń i sposobów ich realizacji.

Marząc o udanym stałym związku musimy wziąć pod uwagę także przyziemne sprawy organizacji życia codziennego, w tym zainteresowań i sposobów spędzania wolnego czasu. Koniecznie musimy też pamiętać, że stały związek to mnóstwo kompromisów i pracy – pracy nad tym, by być lepszym człowiekiem, dla osoby, którą kochamy. Wyjście spoza strefy własnych oczekiwań i skupienie się na potrzebach drugiego człowieka jest kluczem do sukcesu. Z takim nastawieniem , wychodzącym z obu stron, z pewnością uda się nam stworzyć związek, który da nam życiowe spełnienie. Bez względu na to kiedy to się stanie, warto próbować, by w końcu poznać osobę, która okaże się tą wyczekiwaną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here