Jak przygotować się na szczeniaka

Spodziewasz się niebawem przyjąć szczeniaka pod swój dach? Zaopatrz się wcześniej w niezbędne produkty oraz karmę przeznaczoną specjalne dla małych psów. Zobacz, dzięki czemu nowy lokator szybciej oswoi się z nowym otoczeniem i jego mieszkańcami.

Niezbędne akcesoria do domu dla szczeniaka

Wśród wielu rzeczy, które warto kupić do domu na powitanie szczeniaka, kilka jest absolutnie niezbędnych. Po pierwsze, będą Ci potrzebne akcesoria, które są związane z karmieniem i wypoczynkiem szczeniaka, a także które zapewnią jego bezpieczeństwo. Do akcesoriów pierwszej potrzeby należy legowisko, które będzie miejscem relaksu i snu szczeniaka. Warto zdecydować się na model z wyciąganą poduszką lub w całości nadające się do prania.

Obroża i smycz

Bez względu na to, gdzie mieszkasz (dom czy mieszkanie), twój pies musi mieć obrożę (lub szelki) i smycz, dopasowane oczywiście do jego wielkości. Aby dla małego czworonoga nagłe zapięcie całego zestawu nie było szokiem, można go stopniowo przyzwyczajać, zakładając najpierw samą obróżkę na krótki czas.

Miejsce na miskę dla psa

Równie ważne jest przygotowanie wcześniej miejsca, w którym szczeniak będzie jadł. W wyznaczonym miejscu ułóż dwie miski – jedną z nich przeznacz na karmę, a drugą na świeżą wodę. Przy młodych psach, które lubią rozrabiać, najlepiej sprawdzają się ciężkie, ceramiczne miski w kształcie stożka, ponieważ trudniej je przewrócić. Jeśli okaże się, że szczeniak ma skłonność do zbyt szybkiego pochłaniania pokarmu, wówczas można zainwestować w specjalną miskę spowalniającą jedzenie.

Przybory do pielęgnacji psa

Przybory do pielęgnacji są równie ważne – szczotka, nożyczki do obcinania pazurówszampon do włosów czy ręczniki. Będą dość często używane, dlatego warto wygospodarować na nie osobną szufladę czy półkę w szafce.

Zabawki dla szczeniaka

Aby pies od razu nie zabrał się za niszczenie sprzętu domowego, warto jeszcze przed jego przybyciem zaopatrzyć się w kilka zabawek, np. dopasowaną do jego wielkości piłkę, idealny do zabawy i nauki aportowania szarpak, specjalne patyki do żucia albo radośnie piszczące gryzaki.

Dużo czasu dla szczeniaka

Czasu poświęconego na zabawę i naukę szczeniaka nie da się kupić za żadne pieniądze. Decydując się na psa, trzeba tak rozdysponować wolny czas, by mały czworonóg, w miarę możliwości, nie był sam. Młody pies bez opieki będzie tęsknił za właścicielem, a z nudów może zacząć niszczyć meble, rośliny, a nawet zrywać tapetę ze ścian.

Właściwa dieta to podstawa

Kiedy w domu zawita nowy mieszkaniec, niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniej dla niego diety tak, by zadbać o wszelkie potrzeby żywieniowe intensywnie rosnącego czworonoga. Małe psy wymagają specjalnie zbalansowanego pożywienia, takiego jak pełnoporcjowa karma dla szczeniaków Purina Friskies® Junior, która oprócz niezbędnych składników, m.in. wysokiej jakości mięsa, mleka i warzyw, zawiera również witaminy i kwasy tłuszczowe Omega wspomagające zdrowy wzrost oraz właściwe funkcjonowanie wszystkich narządów – tak, by młody psiak był pełen zdrowia i niespożytych pokładów energii przez cały czas!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here