co warto zobaczyć w Tajlandii
fot. Pexels.com

Tajlandia – kraj pełen malowniczych wysp i wybrzeży, wiekowych buddyjskich świątyń oraz przepysznego egzotycznego jedzenia. Czy warto wybrać się na tajskie ziemie w ramach urlopu? Zdecydowanie! 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/tajlandia-czy-warto-tam-jechac/

Największe atrakcje Tajlandii

Do Tajlandii przybywamy przede wszystkim dlatego, że oferuje nam ona niezliczone rajskie plaże i bajecznie lazurową wodę. Oprócz relaksu nad Morzem Ardeńskim czy Zatoką Tajską warto w Tajlandii spędzić trochę czasu aktywnie. Będąc w tym egzotycznym kraju, powinniśmy przede wszystkim zwiedzić tajskie świątynie, które opływają w ogromne bogactwo. Proponujemy zobaczyć m.in. świątynię Szmaragdowego Buddy czy wiekową Bangogu Wat Pho. Wrażenie robią także ruiny świątyń w Ayutthaya. W Tajlandii warto się także udać do Parku Narodowego Kanchanaburi, gdzie spacerując po dżungli, będziemy mogli podziwiać imponujące wodospady. Ulubionymi tajskimi kierunkami Polaków są m.in. miasta Bangkok i Pattaya oraz wyspy Phuket i Krabi

Smaczne tajskie jedzenie

Wiele się w naszym kraju mówi o tajskim jedzeniu – według nas jest niesamowicie smaczne, dobrze przyprawione, a co najważniejsze bardzo atrakcyjne cenowo. Zamawiając dania z miejscowych knajpek, możemy mieć pewność, że otrzymamy solidną porcję wyśmienitego jedzenia. To w Tajlandii możemy zjeść najlepsze azjatyckie potrawy takie jak nasz ulubiony pad thai czy mango sticky rice. Należy jednak pamiętać, że tajowie mają wysoki próg ostrości na podniebieniu, dlatego powinniśmy mieć to na uwadze przy zamawianiu potrawy i decydować się raczej na jej łagodniejszą wersję. Warto się także udać na lokalne tajskie stragany, w których można zakupić wiele świeżych egzotycznych owoców.

Koszty podróży do Tajlandii

Największym wydatkiem, który poniesiemy w ramach wycieczki do Tajlandii, są bilety samolotowe. Sam kraj słynie z bardzo niskich kosztów pobytu. Nocleg możemy już znaleźć od 30 zł, a za pyszny lokalny obiad zapłacimy jedynie kilka złotych. Warto podróżować po Tajlandii wypożyczonym skuterem lub samochodem, ponieważ ceny paliwa również są niezwykle atrakcyjne. 

Zobacz także: http://minimki.pl/francja-czy-wlochy-gdzie-warto-pojechac-na-wakacje/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here