jak dobrze wypaść na zdjęciach?

Jeżeli uważasz, że jesteś niefotogeniczna, to błąd! Nie można tak myśleć. To jak wypadniemy na zdjęciu, głównie jest uzależnione od umiejętności fotografa oraz naszej współpracy z nim. Oczywiście istnieją osoby, które pozowanie oraz fotogeniczność wyssały z mlekiem matki, mają to po prostu w genach. Jednak istnieją również takie osoby, które mimo, że są atrakcyjne, na fotografiach prezentują się niekorzystnie. Jak to możliwe? Czego, należy unikać w trakcie sesji zdjęciowej? Co zrobić żeby zawsze dobrze się prezentować?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-dobrze-wypadac-na-zdjeciach/

Kilka ważnych zasad, dzięki którym wypadniesz świetnie na zdjęciu!

Aby dobrze wypaść na zdjęciu, warto wiedzieć o pewnych zasadach. Po pierwsze oczy należy mieć zawsze szeroko otwarte. To one są najbardziej przyciągającą częścią naszej twarzy, dlatego należy to wykorzystać. Może w rzeczywistości wygląda to mało naturalnie, jednak w przypadku zdjęć ogrywa kluczową rolę. Następny istotny element twarzy, który ma wpływ na efekt końcowy zdjęcia to ładny, szeroki uśmiech. Jeżeli mamy z nim problem, musimy poćwiczyć. Nie może być on sztuczny, powinien być subtelny i uroczy.

Podczas wykonywania zdjęć ważny jest także kształt podbródka, powinnyśmy ułożyć go tak żeby twarz wyglądała na szczuplejszą. Należy ściągnąć łopatki, wyprostować plecy oraz wysunąć twarz lekko do przodu. Wtedy plecy będą wyprostowane z tyłu, natomiast głowa wysunie się trochę do przodu. A co zrobić, gdy mamy problem z podwójnym podbródkiem? Jak go usunąć do zdjęcia? Tutaj sprawdzi się pewien trik. Wystarczy przyciśnij język do podniebienia, w trakcie wykonywania zdjęcia przez fotografa. Dzięki temu nasz podbródek stanie się korzystniejszy.

Unikać, należy zdjęć z bliska. Czemu? Ponieważ obiektyw aparatu potrafi znacznie zniekształcić obraz, czyli w tym przypadku naszą twarz. Poza tym, gdy będzie ona zajmowała większość kadru, stanie się nienaturalnie duża. Należy pamiętać też o tym, że większość profesjonalnych aparatów fotograficznych, wykonuje zdjęcia na podstawie analizy kolorów na fotografii. Najbardziej bezpiecznym kolorem tła jest czysta biel.

Zobacz też: http://minimki.pl/fotografowanie-wnetrz-na-co-nalezy-zwrocic-uwage/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here