W czym tkwi tajemnica długotrwałego makijażu?

0
1487

Sezon jesienno-zimowy obfituje w wiele okazji do świętowania. W tym czasie obchodzimy Halloween, Andrzejki, Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Każda z nas na pewno chce wyglądać olśniewająco nie tylko na wejściu, ale także podczas opuszczania imprezy. Twoim cichym pomocnikiem może być puder matujący.

Puder matujący – dzięki niemu będziesz wyglądać… olśniewająco

W każdym makijażu najważniejsze jest odpowiednie jego zabezpieczenie. W ten sposób będziemy mogły cieszyć się nim przez długie godziny.

Przede wszystkim, przed każdym większym wyjściem pamiętaj o nałożeniu odpowiedniej bazy pod makijaż. Sprawi ona, że podkład dłużej się utrzyma, a drobne zmarszczki będą mniej widoczne. Ten produkt można dobrać w zależności od swoich potrzeb – w wersji matującej, bądź rozświetlającej.

Jednak prawdziwym bohaterem Twojego makijażu powinien być dobry puder matujący. My najbardziej polecamy Long Wear Finishing Powder od Golden Rose. Jest to drobno zmielony, bardzo wydajny produkt. Można nakładać go w sposób klasyczny, czyli za pomocą pędzla lub dołączonego do opakowania puszka, bądź wykonać nim baking. Ta metoda stała się bardzo popularna ze względu na to, że doskonale zabezpiecza makijaż, na długo matowi cerę, a także wydobywa nasze rysy twarzy. Olbrzymią zaletą tego produktu jest także to, że nie posiada on koloru, więc będzie odpowiedni zarówno zimą, gdy jesteśmy bledsze, jak i latem, gdy nasza skóra jest muśnięta słońcem.

Zafiksuj się na fixer!

Jeśli chcemy stworzyć naprawdę trwały makijaż, warto sięgnąć po nadal mało popularny produkt, jakim jest fixer. Ma on formę sprayu, który rozpylamy na całą naszą twarz. W ten sposób makijaż się scala, niwelujemy efekt „pudrowości”, a jednocześnie utrwalamy nałożone kosmetyki. Taki produkt nie jest wyczuwalny na twarzy, nie ściąga skóry, ani nie pozostawia widocznej powłoki. Podobnie jak puder transparentny jest naszym niewidzianym pomocnikiem. Warto zauważyć, że stosując  te produkty nie ingerujemy w sam wygląd makijażu, a mimo wszystko go zabezpieczamy i utrwalamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here