Czas na jogę

W kobiecych magazynach i na portalach internetowych możemy przeczytać całe mnóstwo zachęcających artykułów na temat jogi. Uprawiają ją gwiazdy telewizji, ale też nierzadko spore grono naszych znajomych. Nic dziwnego, ćwiczenie jogi ma wiele zalet, które nie kończą się na pozytywnym wpływie na nasze ciało.

O co chodzi w jodze?

Joga bywa powszechnie utożsamiana z rozciągającymi ćwiczeniami, które pozytywnie wpływają na naszą sylwetkę i fizyczne samopoczucie. Jest to oczywiście prawda, ale nie jest to pełny obraz jogi. W swoim założeniu joga miała więcej wspólnego z wewnętrznym samodoskonaleniem niż doskonaleniem naszej fizyczności. Ten rodzaj ćwiczeń ma na celu poprawę samoświadomości, usprawnianie umysłu i dążenie do harmonii. Polega on na uczulaniu się na odczucia płynące z ciała oraz na zmierzaniu do zrozumienia swojego wnętrza. Wszystkie te sprawy mają oczywiście niebagatelne znaczenie dla naszego fizycznego dobrostanu, ale w jodze nie chodzi tylko o skupieniu się na tym, co fizyczne.

Co daje nam joga?

Joga ma szereg zalet, dzięki którym zdobyła tak wielką popularność. Pierwszą z nich jest dodawanie ciału energii. Chociaż może wydawać się nam, że dodatkowe zajęcia pochłoną wiele naszego czasu i siły, uczestnictwo w nich przynosi najczęściej zgoła odmienny efekt. Skupienie się na sobie podczas jogi, skutkuje regeneracją psychicznych i fizycznych zasobów, co w rezultacie sprawia, że lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i w ten sposób oszczędzamy swój czas. Poza tym, ćwiczenie jogi skutkuje osiąganiem większej świadomości i pewności swojego ciała. Dzięki temu, ciało zdaje się być pod naszą większą kontrolą, a jego odruchy stają się być bardziej „swoje” niż kiedykolwiek.

wygodne legginsy do uprawiania jogiIstotnym plusem jogi jest również utrata kilogramów. To właśnie z tego względu wiele osób zaczyna ją uprawiać. Ćwiczenia te może nie wydają się być bardzo energiczne, ale naprawdę wymagają wiele wysiłku. W ich trakcie spalamy kalorie, chociaż nie bez znaczenia jest tutaj osiągnięcie wewnętrznego spokoju, który minimalizuje potrzebę objadania się łakociami i poprawia pracę organizmu, w tym działanie metabolizmu.

Jak przygotować się na zajęcia z jogi?

Szczególnie ważne jest, aby do zajęć z jogi przygotować się, budując odpowiednie nastawienie i oczekiwania. Przede wszystkim, musimy uświadomić sobie, na czym w rzeczywistości ona polega i do czego służy. Oczywiście, nie można też umniejszać wagi bardziej podstawowych przygotowań, związanych z naszym fizycznym komfortem. Ważny jest swobodny, komfortowy strój do ćwiczeń, w tym wygodne legginsy do uprawiania jogi. W nieelastycznych, drażniących ubraniach ciężko będzie o koncentrację. Jest to niezbędny element szczególnie na początku naszej przygody z jogą, kiedy dopiero uczymy się kierować uwagę na naszym wnętrzu, a bodźce zewnętrzne mają wyjątkowo silną moc rozpraszającą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here