torebki Patrizia Pepe

Włoska marka, która charakteryzuje się elegancją w stylu glamour połączoną z dziewczęcym, zwiewnym lokiem. Taka jest kolekcja ubrań domu mody Patrizia Pepe. Styl marki charakteryzują odważne fasony, zdecydowane kroje, ale i nietuzinkowe, a przy tym w pełni użytkowe stroje. Sukienki, spodnie, koszulki, torebki Patrizia Pepe, a także moda męska i linia perfum – to część dorobku ponad 25-letniej historii firmy.

Historia i założenia marki

Wszystko zaczyna się we Florencji w roku 1993, kiedy to czołowa projektantka marki Patrizia Bambi wraz z Claudio Orrea zaczynają tworzyć pod wspólną nazwą Patrizia Pepe. Bambi zostaje dyrektorką kreatywną, natomiast Orrea dyrektorem naczelnym linii. Przyświecał im wspólny cel, by tworzyć ubrania z gustem, ale przy tym wyraziste, dla kobiet lubiących emanować strojem, który podkreślałby ich charakter. Tutaj tą odwagę i pikanterię podkreśla drugi człon nazwy „pepe”, który w języku włoskim oznacza „pieprz”. Na pewno nie brakuje go w ubraniach, które wychodzą spod igły marki. Sukienki, spodnie, spódnice, czy torebki Patrizia Pepe wyróżniają się kreatywnością pod względem dodatków, dlatego ubraniom i dodatkom nie można zarzucić monotonności i modowej nudy.

Marka dość szybko osiągnęła globalny sukces, właśnie dzięki tworzeniu ubrań dla kobiet, bo kolekcja męska w tym włoskim domu mody pojawiła się dopiero w roku 2005. Dwa lata później projektanci rozszerzają swe działania o ubrania dla dziewczynek, w roku 2011 zaczynają tworzyć stroje kąpielowe, a od roku 2015 akcesoria, a także perfumy.

Stylistyka domu mody Patrizia Pepe

Trudno tą estetykę pomylić z jakąkolwiek inną. Nawet z pozoru tradycyjny i klasyczny krój ubrań, czy torebek Patrizia Pepe jest przełamany przez fantazyjne, kreatywne zdobienia, które tylko podkreślają niezależność modową kobiet, czy mężczyzn. Ubrania te łączą w sobie codzienna praktyczność z wieczornym i eleganckim stylem glamour. W szczególności założenie to widoczne jest w kolekcji dla kobiet, które za pośrednictwem stroju mogą emanować siła, odwagą i seksapilem. Główna dyrektorka kreatywna tworzy ubrania dla nowoczesnych kobiet i mężczyzn, by Ci w noszonych przez siebie ubraniach mogli znaleźć pewną siłę.

Czy stylistyka modowa marki Patrizia Pepe pasuje więc tylko dla kobiet i mężczyzn młodych i przebojowych? Oczywiście, że nie. Założeniem marki było ukazanie tego rodzaju dualizmu, który pozwala z pomocą mody uzyskać młodzieńczy i zwiewny look, nawet w wieku już średnim.

Można śmiało powiedzieć, że marka wyznacza też nowe kierunki mody, które są podłapywane przez innych twórców. Sukienki, marynarki, płaszcze, buty i torebki Patrizia Pepe są z pewnością wyznacznikiem topowego trendu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here