Ile par butów powinnaś mieć w swojej szafie i jakie

Ile par butów powinna mieć w szafie przeciętna kobieta – 10, a może 20? Jakie to powinny być buty? Z pewnością półbuty damskie, ale nie może braknąć też butów sportowych i tych przeznaczonych na zimę.

Liczba par butów zależy od potrzeb

Każda z nas jest inna i każda ma odmienne potrzeby. W jednym przypadku stawiamy przede wszystkim na wygodę i ograniczamy garderobę w celu dbałości o środowisko, a w innym przypadku nie jesteśmy sobie w stanie odmówić kolejnej pary pięknych butów i zakupy robimy z niekrytą przyjemnością. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ilu par butów potrzebuje statystyczna kobieta. Wybór zależy tak naprawdę od stylu życia, a w ramach tego stylu życia możemy wymienić nie tylko rodzaj wykonywanej pracy, miejsce zamieszkania czy typ ulubionej aktywności, ale też podejście do życia i podejście do samych zakupów. Jeśli prowadzisz bardzo zróżnicowany tryb życia, to siłą rzeczy będziesz potrzebowała większej liczby par butów, a jeśli Twój styl życia jest raczej jednostajny i przeważa jedna lub dwie aktywności, to paleta dostępnych rozwiązań może być zdecydowanie mniejsza.

Półbuty damskie i eleganckie modele

W damskiej szafie z pewnością nie może zabraknąć eleganckich oraz codziennych butów i w tym przypadku pod uwagę bierzemy zarówno półbuty damskie, jak i buty przeznaczone na te najbardziej wymagające okazje. Modne półbuty damskie w 7BUTY.PL to kolekcja 27.000 ofert, a różnorodność kolorystyczna nie ma granic. Butów z tej kategorii warto mieć w szafie przynajmniej dwie pary. Jedne standardowe półbuty damskie w dowolnym kolorze, a także jedne szpilki z naturalnej skóry i na obcasie o wysokości 10-12 cm.

Obuwie sportowe

Nawet jeśli nie uprawiasz na co dzień sportu, to warto się zaopatrzyć w przynajmniej jedne buty sportowe, przy czym mianem butów sportowych możesz w tym przypadku określić nawet trampki. Takie obuwie przyda Ci się głównie na co dzień, ale też na przykład w czasie wycieczki czy wyjazdu za miasto. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, warto mieć buty dostosowane do rodzaju swojej aktywności – na przykład buty do biegania, buty do wody czy buty do piłki nożnej. Jeśli natomiast musisz wybierać między jakością a liczbą butów, to zdecydowanie lepiej postawić na jakość. Zdecydowanie bardziej opłaca się mieć jedne dobrej jakości buty sportowe niż kilka par o wątpliwej trwałości. Załóżmy jednak, że w garderobie modelowej znajdą się dwie pary butów tego typu – jedne profesjonalne, a drugie uniwersalne.

Obuwie domowe i codzienne

Wśród modeli codziennego obuwia musimy wymienić przede wszystkim kozaki na zimę i klapki lub sandały na lato, przy czym każda z tych par butów również powinna występować w szafie w przynajmniej dwóch sztukach. Do tego należy doliczyć też buty typowo domowe, czyli kapcie. Niezbędne będą także jedne wygodne baleriny oraz jedne botki.

Kompletowanie obuwniczej garderoby

Nie ma chyba kobiety, która posiadałaby w swojej szafie konkretny typ butów wyłącznie w jednej sztuce. Kobiety lubią różnorodność i chcą mieć przede wszystkim duży wybór, a to oznacza, że zdecydowanie częściej decydujemy się na kilka modeli butów z jednego rodzaju. Lubimy niemal do każdej bluzki mieć inne buty. Różnorodność naszych stylizacji sprawia, że potrzebujemy dobierać do nich dodatki w odpowiednim stylu, ale też adekwatne na konkretną porę roku. Półbuty damskie z odkrytymi palcami, sandałki czy japonki są dostępne tylko w wersjach na ciepłe miesiące roku, ale na przykład botki czy sztyblety można zazwyczaj kupić w dwóch wersjach – wiosennej lżejszej i jesiennej z dodatkowym ociepleniem, a to może już zwiększyć liczbę potrzebnych par. Oczywiście oprócz modeli konkretnych butów różnorodność jest rozpatrywana także w kontekście kolorów. Raz potrzebujemy butów bardzo uniwersalnych, na przykład czarnych lub szarych, a w innych przypadkach wolimy zdecydować się na obuwie nietypowe, na przykład metaliczne, z wężowej skóry czy ombre.

Konkludując, w damskiej szafie powinno się znajdować w przynajmniej 10 par butów, ale jeśli lubisz modę i potrzebujesz co jakiś czas odmiany, równie dobrze może być tych par nawet 20. Największe gwiazdy przyznają się do tego, że mają w swoich kolekcjach nawet kilkaset par butów, ale statystyczna kobieta nie potrzebuje aż takiej liczby. Zadowoli się nawet kilkoma dobrze dobranymi parami o wysokiej wytrzymałości.

Kochasz buty, chcesz je kupować taniej i wybierać tylko te najlepsze? Jeśli tak, odwiedź portal 7buty.pl. Znajdziesz tam wiele modnych modeli obuwia z najlepszych sklepów online.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here