Domowe sposoby na ujędrnianie biustu

O biust powinna dbać każda kobieta. Naturalne procesy starzenia skóry mogą się objawić już po 25. roku życia. W rezultacie piersi zaczynają nieestetycznie wisieć, tracą swoją jędrność i stają się zwiotczałe. Niedobór kolagenu prowadzi do rozciągnięcia skóry oraz osłabienia sprężystości. Istnieją na szczęście różne proste zabiegi, które mogą pomóc w utrzymaniu biustu w dobrej formie przez lata. Wiele z nich wykonać można nawet we własnym domu.

Masaże i peelingi

Sposobem na przywrócenie jędrności piersiom może być stosowanie różnych masaży. Poprawiają one skurcz tkanki piersiowej oraz ukrwienie skóry, dzięki czemu pomagają w podniesieniu owalu biustu. Stymulująco na mięśnie i skórę biustu wpływają zwłaszcza okrężne, delikatne ruchy wokół sutka. Najlepiej wykorzystać podczas masażu trzy palce, czyli wskazujący, serdeczny i środkowy. Należy wykonywać go codziennie, aby uzyskać dobre efekty. Warto masować piersi po kąpieli, np. przy nakładaniu balsamu na ciało. Uzupełnieniem tych zabiegów powinny być peelingi, które najlepiej stosować raz na tydzień. W ten sposób można nie tylko ujędrnić, ale też wzmocnić skórę biustu. Aplikacja peelingu powinna być połączona z masażem, który dodatkowo uskutecznia uzyskane efekty.

Okładanie lodem

Kondycję biustu można poprawić także za pomocą okładania kostkami lodu. Należy przy tym zachować dużą ostrożność, aby uniknąć drętwienia biustu. Piersi powinny być masowane 2-3 kostkami lodu okrągłymi ruchami przez około minutę. Biust należy następnie osuszyć miękkim ręcznikiem i od razu założyć odpowiedni biustonosz. Najlepiej dla wzmocnienia działania masażu nada się push-up. Okładanie lodem można wykonywać nawet kilka razy w tygodniu, pamiętając przy tym o nieprzekraczaniu czasu jednej minuty.

biustonosz

Ćwiczenia ujędrniające

Istnieje wiele praktycznych ćwiczeń, które korzystnie działają na piersi. Większość z nich nie jest szczególnie intensywna, dlatego może być wykonywana właściwie przez każdą kobietę. Celem tych ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni piersiowych, a tym samym podniesienie biustu. Szczególnie korzystnie na kondycję mięśni w okolicach piersi wpływa gimnastyka ramion i klatki piersiowej. Przykładem ćwiczeń może być unoszenie wyprostowanych ramion na boki razem z ciężarkami. Warto też unosić i zginać ramiona na poziomie biustu, wykonując przy tym wymachy do tyłu. Polecane są także kobiece pompki – robione nie na stopach, tylko kolanach.

Prawidłowa postawa

Na kondycję biustu bardzo duży wpływ ma postawa ciała, zwłaszcza ta przybierana podczas siedzenia. Wygląd piersi można poprawić poprzez ściąganie łopatek do siebie. Jeżeli ramiona zaokrąglone są do przodu, biust chowa się i opada. Warto także pamiętać, aby zawsze mieć wyprostowane plecy. Prawidłowa postawa korzystnie wpływa na wygląd całej sylwetki. Umożliwia dobre zarysowanie talii, obniżenie ramion oraz wyeksponowanie szyi. Wyrabiając sobie nawyk prostego siedzenia, można łatwo przełożyć go na chodzenie oraz stanie.

biustonosze

Joga

Bardzo niedocenianym sposobem na ujędrnienie biustu jest regularne uprawianie jogi. Szczególnie wzmacniająco na ciało i piersi wpływają asany, czyli medytacyjne pozycje siedzące. Zwiększają one gęstość i elastyczność skóry poprzez usprawnienie krążenia, co przynosi bardzo dobre rezultaty. Najbardziej efektywne asany dla biustu to takie, które w dużej mierze skupiają się na górnych partiach ciała. Wynika to bezpośrednio z przyjmowanych wówczas pozycji, które przeciwdziałają niekorzystnemu oddziaływaniu grawitacji na piersi.

Kremy na ujędrnianie biustu

W sprzedaży znaleźć można różne kremy, których stosowanie ujędrnia i optycznie powiększa piersi. Najbezpieczniejsze w stosowaniu są środki posiadające naturalną recepturę. Przykładem takiego kremu może być Ovashape. Produkt ten ujędrnia skórę i wygładza nierówności, a jednocześnie zapewnia piersiom naturalne nawilżenie. Szczegółowo opisany na blogu https://polski-blog-medyczny.pl/ovashape/ krem zawiera efektywne ekstrakty roślinne, które polecane są kobietom w każdym wieku. Regularne stosowanie Ovashape nie wiąże się z występowaniem żadnych efektów ubocznych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here