Okulary korekcyjne wciąż nie cieszą się niestety zbyt dobrą opinią. Mało kto chce je nosić – zwłaszcza osoby bardzo młode, skupiające się mocno na swoim wyglądzie, uważają je za zbędny dodatek, przez który jedynie obniżą swoją atrakcyjność. Mimo wszystko w przypadku poważniejszych wad wzroku z noszenia takich okularów nie można niestety zrezygnować. Są one niezbędnie potrzebne do życia i przekonuje się o tym każdy, u kogo wada wzroku zaczyna się stopniowo pogłębiać. Całe szczęście ten dodatek korygujący wzrok może być nawet dodatkową ozdobą człowieka. Wystarczy odpowiednio dopasować go do swojego kształtu twarzy. A jak to się robi?

Jak dopasować okulary o kształtu twarzy?

Okrągłe okulary korekcyjneJeszcze przed udaniem się do salonu optycznego należy skupić się na określeniu swojego kształtu twarzy. Można go też zdiagnozować już na miejscu, w trakcie kupowania okularów. Osoby zatrudniane w salonach optycznych zazwyczaj potrafią fachowo doradzić swoim klientom i wiedzą doskonale o tym, do kogo pasują okrągłe okulary korekcyjne, a u kogo lepiej sprawdzają się kwadratowe lub prostokątne oprawki. Mimo wszystko potencjalny nabywca okularów na pewno będzie chciał znacznie wcześniej poznać swój kształt twarzy i może to zrobić w sposób bardzo szybki i prosty. Wystarczy stanąć przed swoim odbiciem lustrzanym i początkowo przyjrzeć się samej głowie. Następnie można wziąć do ręki szminkę lub zmywalny marker i naszkicować nim zarys całe twarzy na lustrzanej tafli. Kolejno można przekopiować go na kartkę i ustalić, czy twarz jest bardziej kwadratowa, szpiczasta czy jednak okrągła. Każdy owal wymaga bowiem zastosowania okularów o nieco innych oprawkach.

Okrągłe okulary korekcyjne

Twarz okrągła często sprawia wrażenie pulchnej i pyzatej. Aby nadać jej nieco bardziej zaostrzonych i wyrazistych rysów, można zdecydować się na zakup modelu o kanciastych oprawkach. Wspaniale wydłuży on optycznie całą buzię i delikatnie ją wyszczupli. Doskonałym wyborem dla osób posiadających okrągłe twarze będą więc oprawki kwadratowe oraz prostokątne. Okrągłe okulary korekcyjne pasują z kolei twarzy podłużnej. Jako że często nie jest ona proporcjonalna do reszty ciała, warto ją nieco zmniejszyć. Okrągłe oprawki są zresztą w ostatnich sezonach bardzo modne – zwłaszcza te o nieco mniejszych szkiełkach, przypominające ponadczasowe lenonki. Odpowiednio dopasowane okulary korekcyjne nie tylko są w stanie korzystnie zmienić kształt twarzy, ale też stają się niewątpliwym dodatkiem do dosłownie wszystkich stylizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here