Piękne suknie na wesele

Wiosna i lato to najchętniej wybierane pory roku do zawarcia małżeństwa, chociaż ceremonie ślubne w okresie Bożego Narodzenia i karnawału również mają swoich zwolenników. Wybór strojów pary młodej jest dość oczywisty, jednak goście zaproszeni na uroczystość i późniejsze wesele, często mają problem z dobraniem swojej garderoby na ten dzień. Zwłaszcza wśród pań niezmiernie często pojawia się pytanie: jak się ubrać na wesele? Odpowiedź nie wydaje się szczególnie trudna, ale w rzeczywistości dobranie odpowiedniej sukienki na tę okazję potrafi nastręczyć wielu kłopotów. Rzeczywiście, istnieje pewien „kodeks”, swego rodzaju dress – code ślubny, którego należałoby przestrzegać. Jeśli go zaniedbamy, możemy popełnić prawdziwe modowe faux – pas i doprowadzić do, co najmniej, niezręcznej sytuacji.

Nie oznacza to jednak wcale, że powinnyśmy omijać szerokim łukiem piękne suknie na wesele, wręcz przeciwnie!

Nie oznacza to jednak wcale, że powinnyśmy omijać szerokim łukiem piękne suknie na wesele, wręcz przeciwnie!Wystarczy, że będziemy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Najważniejszą z nich jest rezygnacja z bieli. Kolor biały jest w tym, wyjątkowym dla niej dniu, zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Jest on kojarzony z czystością i główną bohaterką całego ślubnego zamieszania. Musimy więc zdecydowanie zrezygnować z bieli, nawet jeśli suknia panny młodej jest w kolorze kości słoniowej lub ecru. Koniecznie też pamiętajmy, by w tym dniu nie przyćmić panny młodej. To ona ma błyszczeć! Zbyt bogato zdobiona sukienka nie jest w dobrym tonie i nie powinnyśmy takiej zakładać. Poza bielą istnieją też inne kolory, których należy unikać, wybierając się na ślub i wesele.

Jednym z nich jest fioletowy, który nie wróży szczęścia młodej parze na nowej drodze życia. Nie powinnyśmy również zakładać stroju w kolorze czerwonym – jest on zbyt jaskrawy i krzykliwy, zapewnia wyróżnienie się z tłumu, a zatem rzecz niepożądaną. Także czarny jest nieodpowiednią barwą, ponieważ jest związany z żałobą, ale jeśli ceremonia odbywa się wieczorem, czarna sukienka będzie odpowiednia, pod warunkiem, że dobierzemy do niej odpowiednie dodatki. Jakie są zatem idealne kolory, w które powinnyśmy mierzyć, wybierając dla siebie kreację weselną? Najbezpieczniejsze będą delikatne, pastelowe barwy i sukienki w delikatne wzory. Jeśli zaś ceremonia odbyć ma się w kościele, dobrą praktyką jest założenie sukienki bez dużego dekoltu i kuszących rozcięć, a sama sukienka powinna mieć odpowiednią długość i nie być zbyt krótka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here