Jak rozpocząć przygodę ze skokami spadochronowymi?

Skoki spadochronowe to niezwykła przygoda. To ogromna dawna emocji i adrenaliny. Nie można zatem dziwić, że coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w tym sporcie. Jest to oczywiście możliwe. Skakać ze spadochronem może niemal każdy. Wystarczy spełnić kilka warunków.

Skoki tandemowe

Przygoda ze skakaniem zawsze rozpoczyna się od skoków tandemowych. Skoki te odbywają się wraz z instruktorem. Skoczek oraz instruktor połączeni są ze sobą podczas skoku specjalną uprzężą. Dzięki temu skoczek może czuć się całkowicie bezpiecznie. Skok tandemowy wykonać może każdy. Nie są tu wymagane żadne badania ani większe przeszkolenie. Dlatego też skoki tandemowe cieszą się tak dużą popularnością. Wystarczy wspomnieć, że bardzo często wykupowane są jako forma prezentu np. na urodziny. Skoki tandemowe odbywają się z dwóch wysokości. Jest to albo 3000 metrów albo 4000 metrów. W przypadku pierwszego skoku wybiera się częściej tę mniejszą wysokość.

Skoki samodzielne

Wiele osób, które po skokach tandemowych poczują bakcyla spadania pragną rozpocząć skakanie samodzielnie. To jednak możliwe jest dopiero po odbyciu specjalistycznego szkolenia. Mowa tu o szkoleniu AFF. Szkolenie to ma za zadanie przygotować uczestników do samodzielnych skoków. Szkolenia AFF składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Kurs zawsze kończy się egzaminem. Dopiero po jego pozytywnym zaliczeniu uczestnik otrzymuje certyfikat dający mu uprawienia do samodzielnego skakania ze spadochronem. Podczas części teoretycznej uczestnik otrzymuje wszelką wiedzą dotyczącą techniki spadania ze spadochronem oraz bezpieczeństwa. Część praktyczna rozpoczyna się od ćwiczeń na uprzęży a następnie przechodzi się do skoków. Te na początku odbywają się w towarzystwie instruktora i wykonywane są zwykle z wysokości 4000 metrów. Warto podkreślić, że szkolenia AFF mogą być realizowane tylko i wyłącznie przez szkoły spadochronowe posiadające odpowiednie uprawnienia do realizacji tego typu kursów.

Przygoda i emocje

Jak już wspomniano skoki spadochronowe to niezwykła przygoda i dawka prawdziwych emocji. Warto jest zatem spróbować swoich sił najpierw w skoku tandemowym. Jeśli poczujemy, że skoki spadochronowe to coś dla nas warto jest odbyć specjalistyczne szkolenie AFF.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here