joga

Joga przynosi mnóstwo korzyści i nie od dziś wiadomo, że pozytywnie wpływa na organizm. Przede wszystkim dodaje energii na cały dzień i pomaga się wyciszyć lub zrelaksować.  Organizm jest znacznie lepiej dotleniony przez co mamy większe chęci do działania. Większość ludzi myśli, że joga to tylko ćwiczenia, których jedynym zadaniem jest polepszenie sylwetki, dlatego osoby szczupłe nie mają chęci nawet zaczynać przygody z nią. Okazuje się, że posiada ona wiele innych zalet i korzyści. A jej praktykowanie, przenosi się na codzienne życie.

Poprawia elastyczność- wpływa na wydłużanie i rozciąganie wszystkich mięśni. Po kilku tygodniach zauważalna jest już jak poprawiła się elastyczność naszego ciała. Wykonując ją polepszamy ruchomość stawów bez względu na wiek i pleć.

Wzmacnia mięśnie – wykonując jogę regularnie można zwiększyć masę mięśniową, ale także ich wytrzymałość. 

Przeczytaj też: http://www.dbamofigure.pl/joga-w-domu-jak-zaczac/

Poprawia postawę ciała- zapobiega ona zmianom zwyrodnieniowym kręgosłupa, eliminuje wady postawy.

Wzmacnia chrząstkę i stawy – uprawiając jogę jesteśmy mniej narażeni na artretyzm i osteoporozę, a także zmniejszamy ryzyko złapania kontuzji.

Chroni kręgosłup –chroni przed skutkami hipokinezji i przeciążeń.

Redukuje stres –to najlepsza i najskuteczniejsza recepta na stres. Spowalnia psychiczne objawy frustracji, złości. Praktykowanie jogi przywraca równowagę psychiczną, a tym samym pomaga w walce z depresją. Dzięki jodze czujemy wewnętrzny spokój i relaks.

Poprawia życie seksualne– joga pomaga w walce z problemami erekcji, ponieważ zwiększa przepływ krwi do narządów odpowiedzialnych za pobudzenie i wzwód. U kobiet natomiast wzmacnia mięśnie dna miednicy. 

Wpływa na układ limfatyczny – poprzez napinanie i rozciąganie mięśni wpływasz pozytywnie na cyrkulację limfy w organizmie. Obniżenie masy ciała- joga ułatwia spalanie kalorii, dzięki temu przyczynia się do zmniejszenia wagi ciała. 

Te oraz wiele innych korzyści płynących z praktykowania jogi pozwolą Ci na poprawienie jakość życia. Nie zwlekaj i nie odkładaj jej na następny dzień. Zacznij już dziś, a zobaczysz ile korzyści, nie tylko tych opisanych wyżej z niej płynie. 

Źródło: https://www.poplatana.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here