Skuteczna pielęgnacja włosów

Jak to jest, że niektóre kobiety mają zachwycająco piękne, długie i lśniące włosy, a inne uparcie zwijają swoje w ciasny koczek i nie pokazują światu? Pewnie różnica w wyglądzie spowodowana jest tym, że kobiety dbające o swoje włosy poświęcają dużo czasu i energii, aby mogły wyglądać tak korzystnie, jak tylko się da. Aby pójść w ich ślady nie potrzeba wiele – wystarczą dobre kosmetyki i zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń przy codziennym myciu włosów.

Czym myć suche włosy?

Najlepszym sposobem na pielęgnację wysuszonych pasm jest zainwestowanie w dobrej marki szampon do suchych włosów i regularne go stosowanie. Najlepiej mieć dwa szampony różnych rodzajów dedykowane temu samemu problemowi – wówczas włosy nie przyzwyczają się do jednego kosmetyku i będą skutecznie chłonęły dobroczynne właściwości ich obu. Mycie jest bardzo ważnym, bo często powtarzanym procesem. Powinno się odbywać, gdy włosy stają się nieświeże. Po wstępnym wtarciu szamponu we włosy warto poświęcić trzy minuty, aby dokładnie wmasować go opuszkami palców w skórę, żeby mogła ona wchłonąć maksimum substancji odżywczych zawartych w składzie. Następnie należy obficie spłukać szampon chłodną bieżącą wodą.

Jakie kuracje wspomagające stosować?

Maska odbudowująca włosy może być doskonałą pierwszą pomocą dla włosów mocno zniszczonych farbowaniem czy stylizacją na gorąco. Nałożona na mokre włosy powinna się wchłaniać przez kilka minut, by substancje aktywne zaczęły działać. Tak zadbanym włosom warto zafundować suszenie na powietrzu przez kilka godzin, a w jeszcze lekko wilgotne końcówki wetrzeć odrobinkę odżywczego olejku lub serum do włosów. Doskonale wzmocni ono włosy, ochroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i odbuduje ich strukturę. Szampon do suchych włosów oraz maska odbudowująca włosy są niezbędne, aby dokonać regeneracji zniszczonych włosów. Następnie wystarczy tylko zadbać o to, aby ich poprawiona kondycja miała szansę z dnia na dzień stawać się coraz lepsza, poprzez regularne mycie, delikatne obchodzenie się z włosami oraz odżywianie za pomocą dobrej jakości odżywek. Zdecydowanie warto też postawić na wewnętrzne odżywianie włosów. Dieta powinna być bogata w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, a do tego dobrze jest pokusić się o łykanie suplementów zawierających wyciąg ze skrzypu polnego, który świetnie wzmacnia. Odpowiedni poziom nawodnienia, czyli picie minimum 2 litrów wody dziennie, jest również nie bez znaczenia – by odbudować strukturę włosa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here