kaszel

 Uporczywy kaszel, towarzyszący podczas romantycznego spotkania z dziewczyną w jednej z najlepszych restauracji w Polsce. Uporczywy kaszel podczas ustnej odpowiedzi w szkole, czy też w kościele w czasie składania przysięgi małżeńskiej. Kto z nas był naocznym świadkiem tych zdarzeń? A może to Ty byłeś głównym ich bohaterem? Wszystko możliwe. Kaszel atakuje nas bez zapowiedzi, zwykle w sytuacji, w której jest niemile widzianym gościem. Jak sobie z nim poradzić? Czy są sposoby na wyeliminowanie uporczywego kaszlu? Okazuje się, że tak! I te medyczne, i te domowe, które są przekazywane na tym świecie z pokolenia na pokolenie. Które są lepsze? Chyba nie jest to najistotniejsze. Najważniejsze, by były skuteczne.

 

Leczenie jak u babci

Osoby dorosłe, a więc rodzice czy dziadkowie zawsze powtarzają, że żadna chemia nie jest tak dobra i skuteczna, jak domowe sposoby, które są niezwykle zdrowe, nie powodujące tak zwanego trucia organizmu. Trudno się z tym nie zgodzić. Oczywiście, gdy stan zdrowia człowieka jest bardzo zły, wówczas nie da się nie spożywać odpowiednich tabletek. Samo leczenie sposobami domowymi tutaj już niestety nie pomoże. Jednak podczas przeziębienia, które powoduje uporczywy kaszel, warto posłuchać rad naszych babci i dziadków. Jedynym ze sposobów na uporczywy kaszel, jest zrobienie domowego syropu z miodu, cytryny i cukru. Należy go pić co najmniej dwa razy dziennie, co spowoduje, że kaszel powinien zacząć ustępować. Ważne jest, aby pomieszczenia, w których przebywamy, były co jakiś czas odpowiednio wietrzone. Głównie chodzi o pozbycie się zarazków, które nagromadziły się przez kilkugodzinne przebywanie w danym pokoju czy innym pomieszczeniu. Ogólnie wskazane jest picie wody, oczywiście w naj największej ilości, lub też herbatek ziołowych. Działania antybiotyczne posiada również czosnek, którego możemy dodać na przykład do kanapek. Może późniejszy nasz oddech nie będzie należał do najprzyjemniejszych, jednak w tej sytuacji, chyba każdy się z tym zgodzi, jest zdecydowanie nasze zdrowie.

skuteczne sposoby na kaszel

 

Ciepły ubiór zamiast syropu

Sposobami na uporczywy kaszel, już tymi medycznymi, są różnego rodzaju syropy bądź tabletki przeciwkaszlowe. Możemy się w nie zaopatrzyć, większość dostępna jest bez recepty. Jednak musimy pamiętać o tym, że syrop lub tabletki przeciw mokremu kaszlowi możemy zażywać tylko i wyłącznie rano, bowiem zażycie ich przed snem spowodowałoby, iż w nocy ciągle by nas dusiło, a jest to niezwykle niebezpieczne. Jeśli jesteśmy podatni na jakiekolwiek choroby, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, wówczas aby uniknąć leczenia domowymi bądź medycznymi sposobami, warto po prostu ciepło się ubierać, nie zapominać o założeniu czapki na głowę przed wyjściem na dwór oraz ciepłych rękawiczek. Również na wiosnę jest tak zwany zdradliwy czas. Na dworze świeci słońce i temperatura sięga dziesięciu stopni Celsjusza. Wtedy tak naprawdę, wbrew pozorom, można szybciej zachorować.

Ciepły ubiór i dbanie o własne zdrowie. To główne czynniki obrony przed chorobą, a także uporczywym kaszlem.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here