gruzja

Gruzja to kraj, który nie jest masowo oblegany przez turystów. Niemniej jednak jest to interesujący kierunek dla tych, którzy szukają miejsc niemal dziewiczych i pięknych krajobrazów.

Zwiedzanie średniowiecznej zabudowy Tibilisi

Po przylocie do Tibilisi i zakwaterowaniu możesz rozpocząć zwiedzanie. Na samym początku warto zobaczyć świątynię Metechi z XIII wieku, a następnie udać się na starożytną twierdzę Nirikala z IV wieku. Warto zobaczyć również najstarszy kościół z VI wieku.

Zobacz wyjątkowe miasto wykute w skalnych grotach

Uplistsikhe to pozostałości starożytnego miasta, wykute w skalnych grotach. Znajduje się tu ok. stu jaskiń, które w starożytności aż do średniowiecza służyły jako domy mieszkalne. Z kolei w Bojromi można zakosztować w mineralnych źródłach. Vardzii to również średniowieczne miasto wykute w skale, które warto zobaczyć. Znajduje się tu 300 grot oraz kościół z XII-wiecznymi freskami. Z kolei w Mestii zobaczyć można domy – wieże z oryginalną XII-wiecznym drewnianym umeblowaniem. Gratką w czasie pobytu w Gruzji będzie również możliwość wyjazdu samochodami terenowymi w góry i podziwiania krajobrazów Kaukazu w Ushuguli.

Spędź miło czas w nadmorskim kurorcie Batumi

Wycieczka do Gruzji z logostour.pl musi zawitać również do najsłynniejszego kurortu, czyli Batumi. Zachwyci eklektyczna XIX-wieczna zabudowa, a także liczne kawiarenki i restauracje, gdzie można zakosztować zarówno kuchni gruzińskiej, jak i z całego świata. Koniecznie trzeba tu również zobaczyć ogród botaniczny. Z Batumi udasz się z powrotem do Tibilisi, a następnie m.in. do Gurjaani, gdzie zasmakujesz w degustacji win, a także spróbujesz upiec tradycyjny chleb. Udasz się również do Tsinandali, gdzie zobaczysz zabytkową rezydencję księcia Czawczawadze. Wycieczka do Gruzji z logostour.pl to okazja do zobaczenia kraju pełnego zabytkowej zabudowy, pięknych katedr i malowniczych krajobrazów Kaukazu, a także Morza Czarnego. Każdy kto tu przyjedzie, z pewnością będzie chciał wrócić, gdyż do zobaczenia jest tak wiele, że jedna wycieczka to stanowczo za mało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here