Ile zarabia operator wózka widłowego?

Na wybór przyszłej pracy ma wpływ kilka istotnych czynników. Należą do nich nasze predyspozycje zawodowe i preferencje, umiejętności i doświadczenie w poszczególnych branżach, długość dojazdu do miejsca pracy, relacje z innymi pracownikami firmy. Jakbyśmy jednak nie zastanawiali się nad słusznością naszej pracy i atmosfery w niej, jednym z decydujących czynników od których zależy, czy będziemy chętnie wykonywali swoje obowiązki, jest wysokość wynagrodzenia. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, ile zarabia operator wózka widłowego.

Operatorzy wózków widłowych są potrzebni w dużych firmach i magazynach. Aby kierować wózkiem widłowym, trzeba odbyć specjalny kurs. Często firmy finansują takie szkolenia dla swoich pracowników. Operator wózka widłowego musi przejść także badania lekarskie i szkolenie już na terenie firmy. Zdecydowana większość operatorów wózków widłowych to mężczyźni, a mniej więcej co piąta osoba pracująca na tym stanowisku może liczyć na dodatkowe benefity, takie jakie jak karta multisport, prywatna opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach.

Przechodząc do głównego wątku, ile zarabia w Polsce operator wózka widłowego? Mediana zarobków na tym stanowisku wynosi 2967 złotych brutto. Oznacza to, że 50% operatorów wózków widłowych zarabia poniżej tej kwoty, a 50% powyżej tej kwoty. Grupa najlepiej opłacanych operatorów, do której należy co czwarty z nich, może liczyć na pensję w wysokości 3500 złotych brutto.

Wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników, takich jak staż pracy, wielkość firmy, miejsce w którym pracujemy, ewentualne premie i dodatki. Nie każdy jest tylko operatorem wózka widłowego, niektórzy pracownicy zajmują się głównie innymi czynnościami, natomiast jeżdżenie wózkiem widłowym jest jedną z ich kompetencji. Wtedy zdarza się, że zarabiają znacznie więcej, ponieważ operator wózka widłowego to nie jest ich stanowisko, a jedynie jedna z czynności, którymi się zajmują. Ich kompetencje są znacznie szersze. Jak widać, operatorzy wózków widłowych nie zarabiają zbyt dużo, ale warto mieć umiejętność ich prowadzenia jako dodatkową kompetencję.

www.inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here