Kilka słów o szczepionce przeciw pneumokokom

Dziecko jest największą wartością w życiu rodziców i pragną oni jego dobra ponad wszytko.
Moment narodzin maleństwa zmienia ich całe dotychczasowe życie, które od tej wyjątkowej chwili ulega przewartościowaniu.
Noworodek rodzi się całkowicie bezbronny i zdany na drugiego człowieka. Rodzice są odpowiedzialni za jego los i muszą zrobić wszystko, by ich dziecko było bezpieczne i zdrowe.
Wszystkie dostępne szczepienia mają chronić dziecko przed groźnymi i niebezpiecznymi chorobami.
Jednak nie wszystkie szczepionki dla dzieci są bezpłatne. Istnieje rodzaj szczepionek, które są bardzo skuteczne i bardzo potrzebne maluchom, ale ze względu na wysoką cenę nie każdy rodzic może je zakupić dla swoich dzieci.
Szczególnie polecaną szczepionką podawaną już w pierwszym roku jest szczepienie przeciwko pneumokokom. Rodzice często pytają lekarzy, ile kosztuje szczepionka na pneumokoki i czy skutecznie chroni dziecko przed niebezpiecznymi bakteriami, wywołującymi zapalenie płuc i nawet sepsę.
Szczepionka ta podawana jest maluchom w pierwszym półroczu życia. Dziecko dostaje jedną dawkę, która kosztuje około 250 złotych. Druga dawka zostaje podana przed ukończeniem 1 roku życia i jest w tej samej cenie.
Dzięki tej szczepionce maluch jest uodporniony na groźne bakterie wywołujące zapalenie ucha, płuc czy sepsę.
Pneumokoki atakują zwykle maleńkie dzieci od 2 miesiąca do 2 roku życia. Są także bardzo niebezpieczne dla ludzi starszych po ukończeniu 65 roku życia.
Szczególnie narażeni są chorzy na wszelkie choroby nowotworowe, z niewydolnością nerek, przewlekłymi chorobami płuc czy serca, a także po wszczepieniu implantów ślimakowych.
Rozważając zakup tej szczepionki, nie należy zastanawiać się, ile kosztuje szczepionka na pneumokoki, ale jak bardzo jest skuteczna i potrzebna małemu dziecku, które jest słabe i bezbronne i szczególnie narażone na atak wirusów i bakterii.
Jeśli stawiamy na szali zdrowie naszych najbliższych, pieniądze nie ogrywają tu większej roli.
Rodzina i nasze dzieci są najważniejsi i jesteśmy skłonni oddać każdą sumę pieniędzy, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

www.innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here