Projekt: własna piaskownica

Piaskownica jest nie tylko miejscem zabaw dla dzieci, ale też miejscem nauki i zdobywania umiejętności motorycznych czy planowania. Z tego powodu warto takową posiadać również we własnym ogrodzie – co pozwoli nam na oszczędność czasu na uniknięciu konieczności częstych dojazdów na plac zabaw. Ponadto jest to świetny projekt dla rodzica w każdym wieku. Więc jak zbudować coś takiego – jakich materiałów użyć, ile piasku do piaskownicy będzie potrzebne i jakie ma mieć ona wymiary?
Do wykonania najprostszej piaskownicy będziemy potrzebowali drewna – rodzaj dowolny – można je kupić dosyć tanio, dobrze wygląda w ogrodzie, a z jego malowania razem z dziećmi można stworzyć świetną zabawę. Miejsce najlepiej wybrać takie, które będzie widoczne z okien domu – żeby móc kontrolować i nadzorować zabawę swoich pociech w każdej chwili, bez konieczności stania nad nimi – oraz najlepiej znajdujące się w cieniu przez jak największą część dnia, żeby nie ryzykować nabawieniem się przez dzieci udaru i umożliwić im zabawę na zewnątrz również w gorące, letnie dni.
Wymiary piaskownicy możemy wybrać wedle własnych upodobań – najpopularniejszy kształt to kwadrat o długości boku 140 cm, lecz nikt nie broni przed zrobieniem piaskownicy większej, czy o fantazyjnym kształcie. Głębokość z kolei wynosi zwykle od 30 cm do nawet 50 cm. Po wybraniu miejsca na piaskownicę, powinniśmy wykopać dół o głębokości około 10 cm – powierzchnia poniżej nie powinna zawierać żadnych zanieczyszczeń oraz być płaska – a na jego spód kładziemy przepuszczalną matę, dzięki której unikniemy zawilgocenia piasku i wyrastania tam chwastów.
Kiedy wszystko mamy przygotowane, powstaje pytanie – jaki i ile piasku do piaskownicy? Piasek wybieramy bez żadnych zanieczyszczeń – optymalnie kupujemy w sklepie taki oczyszczony i przesiany, z atestem, najczęściej do dostania w 20 kg workach. Jego ilość możemy łatwo obliczyć w dowolnym kalkulatorze piaskownicy online – który po wpisaniu
naszych wymiarów, sam obliczy ilość piasku potrzebnego do wypełnienia miejsca.

www.przygotowany.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here