Soczewki hydrożelowe czy silkonowo-hydrożelowe – które wybrać?

0
1783

Szeroka oferta soczewek kontaktowych sprawia, że bez trudu znajdziemy produkty, które będą optymalnie dostosowane do rodzaju posiadanej wady wzroku, jak i indywidualnych preferencji względem czasu ich noszenia. To istotne czynniki doboru szkieł kontaktowych. Podczas zakupu pod uwagę warto wziąć także inne kryteria, w tym to, z jakiego materiału zostały wykonane. Na które tworzywo warto się zdecydować?

Jeżeli zależy nam na wysokim komforcie użytkowania soczewek kontaktowych, powinniśmy zdecydować się na warianty miękkie. Te zaś produkowane są z dwóch materiałów – hydrożelowego oraz silikonowo-hydrożelowego. Co wybrać? Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Hydrożelowe szkła kontaktowe zrewolucjonizowały rynek. Były bowiem pierwszymi rozwiązaniami, które można było zakwalifikować do kategorii miękkich. Dzięki wysokiemu komfortowi użytkowania przyczyniły się do popularyzacji noszenia soczewek kontaktowych. Początkowo produkowane były z polimeru HEMA, z czasem jednak do ich tworzenia zaczęto używać także innych związków chemicznych. Czym charakteryzują się te rozwiązania?

Przede wszystkim wysokim uwodnieniem, zazwyczaj przekraczającym 50%. Dzięki temu utrzymują one optymalne nawilżenie oka i dostarczają im odpowiedniej ilości tlenu, co jest istotne dla zapewnienia zdrowia narządu wzroku. Są prawie niewyczuwalne i gwarantują dużą biokompatybilność z tkankami oka. Poleca się je więc alergikom.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe – rewolucja w kontaktologii

Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się nowe rozwiązania. W porównaniu z wariantami hydrożelowymi soczewki silikonowo-hydrożelowe przepuszczają do rogówki zdecydowanie większe ilości tlenu, co zapewnia oczom zdrowie. Zwiększa to również komfort noszenia szkieł kontaktowych i pozwala na przedłużenie czasu ich noszenia, nawet do miesiąca.

To, na jaką opcję się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. W ofercie salonu optycznego Vision Express https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki na pewno znajdziemy rozwiązania spełniające nasze wymagania, zarówno pod względem materiału, jak i trybu noszenia. By wybrać odpowiedni wariant, warto jednak skonsultować się ze specjalistą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here